Cuma, Eylül 22, 2023
Ana SayfaEğitimÜniversitelerde Hangi Durumlarda Hibrit Eğitim Uygulanacak?

Üniversitelerde Hangi Durumlarda Hibrit Eğitim Uygulanacak?

Üniversitelerde hangi durumlarda dersler uzaktan eğitim ile olacak? Üniversitelerde hangi durumlarda hibrit eğitim uygulanacak? Üniversitelerde sınıfta korona çıkarsa ne olur? İşte haberimizin detayları…

Üniversitelerde Hangi Durumlarda Hibrit Eğitim Uygulanacak?

Üniversiteler 27 Eylül ve 4 Ekim olmak üzere yüz yüze eğitime başladı. Koronavirüs hayatımıza girdiği günden beri ve pandemiyle tanıştığımızdan bu yana üniversiteler yüz yüze eğitim yapılmıyor. Milli Eğitim Bakanlığa bağlı ilkokul, ortaokul, lise ve bir çok eğitim yeri tam zamanlı olmasa da yüz yüze eğitim yapabiliyordu. Fakat bu durum üniversiteler için geçerli olmadı. Bunun sebebi ise üniversitelerin öğrenci sayılarının fazla olması ve üniversite öğrencilerin şehir dışında okuduğu için başka şehirlere gittiği zaman salgının daha hızlı yayılmasına sebep olabilmesiydi.

Nihayet üniversitelerde kaldıkları yerden yüz yüze eğitim başladı fakat hibrit eğitim modelini uygulamak şartıyla. Şuan üniversiteler derslerin bir kısmını yüz yüze bir kısmını ise online olarak uzaktan veriyor. Fakat bu sistem bazı durumlarda değişebilir. Yüz yüze olan bir dersinde uzaktan eğitime dönme ihtimali var. Eğer bir sınıfa Kovid-19 vakası çıkarsa yüz yüze olan o ders uzaktan eğitime dönebilir. Hatta ve hatta eğer Kovid-19 vakası sınav haftası çıkarsa o sınıfın sınavları uzaktan yapılabilir.

Sınavlar Online Olarak Yapılabilir

Üniversiteler bazı derslerin yüz yüze den uzaktan işlenme ihtimali var, bu durum sınavlar içinde geçerli. Bir sınıftaki vaka sayısına göre üniversitedeki sınavlar yüz yüze değil de online olarak yapılabilecek.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi on 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs on 2022 LGS Zor mu Olacak?