Cuma, Eylül 22, 2023
Ana SayfaEğitim2022 LGS'ye Nasıl Çalışmalıyım?

2022 LGS’ye Nasıl Çalışmalıyım?

2022 LGS’ye nasıl çalışmalıyım? 8. sınıf öğrencisi Liseye Geçiş Sınavı’na çalışmalı? Bir öğrenci sınava nasıl çalışmalı? LGS’ye nasıl çalışmalıyız? LGS için örnek çalışma adımları. LGS’ye nasıl çalışırsam başarılı olurum?

2022 LGS’ye Nasıl Çalışmalıyım?

2022 LGS’ye nasıl çalışmalıyım? 8. sınıf öğrencileri için o sene geldi çattı. 5 Haziran 2022 tarihinde istedikleri liselere gidebilmek için Liseye Geçiş Sınavı’na girecekler. Peki Liseye Geçiş Sınavı’nda başarılı olmak için bir öğrenci nasıl ders çalışmalı? Gelin sizlere bunları anlatalım.

Her öğrenci bir sınava gireceği zaman başarılı olmak ister. Ama bunun için emek vermek gerekmektedir. Hayatta bir sınavda veya başka bir konuda başarı elde etmek, tesadüf değildir. Her insan başarılı olmak çabalar ve sorumluluklarını yerine getirir. Sınavlarda da başarılı olabilmek için sorumluluklarımızı yerine getirmeliyiz. Peki bunlar neler?

Hedef Belirlemek

LGS’de Başarılı Olmak İçin Nasıl Çalışılmalı? Öncelikle kendinize bir hedef belirlemelisiniz. Hangi lisede okumak istiyorum ben? Bu soruyu kendinize sorun ve bu hedef için neler yapmanız gerekiyor planlayın. 

Çalışma Masanızı ve Odanızı Düzenlemek

Sonrasında ders çalışma masanızı ve odanızı düzenleyin. Ders çalışırken dikkatini dağıtacak hiçbir şey olmamasına özen gösterin. Bu sizin ders çalışırken ki verimliliğini arttıracaktır.

Teknolojik Aletlerden ve Sosyal Medyadan Uzak Durmak

Özellikle sınav yılını telefon, tablet ve bilgisayar gibi teknolojik aletlerden ve sosyal medyadan uzak durmaya çalışın. Bu tür aletleri sadece dersle ilgili şeyler için kullanın.

Zorlandığınız Derslerin Üzerine Gitmek

LGS’de Başarılı Olmak İçin Nasıl Çalışılmalı? Zorlandığınız dersleri ve konuları belirleyin ve asla bu ders ve konulardan korkmayın. Bilmediğiniz konuların üstüne giderek eksiklerinizi tamamlayın ve sınavda %100 olarak girin.

Ders Çalışma Programı Oluşturmak

Kendinize bir çalışma programı hazırlayın. Bunu bir başkası değil siz yapın. Hangi saatlerde ders çalışmak sizin için verimli ise bu saatlerde ders ve konu dağılımı yaparak çalışın.

Deneme Çözmek

LGS’de Başarılı Olmak İçin Nasıl Çalışılmalı? Bol bol deneme çözün. Deneme çözmek hem size bütün konularla ilgili soruları görmenizi sağlar, hem de zaman yönetimini öğrenmiş olursunuz. Sınavlarda en önemli şeylerden biri zaman yönetimidir. Bol bol deneme çözerek sınavda zamanınızı yönetmeyi çok rahat öğrenir aynı zamanda heyecanınızı kontrol etmeyi öğrenirsiniz.

Eksik Olduğunuz Konular İçin Farklı Kaynaklar Kullanmak

Eksik olduğunuz konularda hocanızın yanına gidip sormayı ihmal etmeyin. Gerekirse internetten o konuları araştırıp videolar izleyen ve konuyu tamamen öğrendiğinizden emin olun.

Kitap Okumak

LGS’de Başarılı Olmak İçin Nasıl Çalışılmalı? Bol bol kitap okuyun. Günümüz soru tarzlarına baktığımız genelde uzun ve yorum sorularını görüyoruz. Bir soruyu okuduğunuz zaman onu tek seferde anlamak ve yorumlayabilmek için bol bol kitap okuyun. Sadece kitap bile okumak netlerinizde artışa sebep olacaktır. Sınav senesinde kitap okumanın faydalarını daha net bir şekilde bilmek istiyorsanız, kitap okumanın netlere olan etkisi yazımızı okuyabilirsiniz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi on 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs on 2022 LGS Zor mu Olacak?