Cuma, Eylül 22, 2023
Ana SayfaYaşamBilim Kurulundan Tek Aşı Uyarısı

Bilim Kurulundan Tek Aşı Uyarısı

Son artan vaka sayılarından sonra Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alper Şener ülkemizde aşının ve salgının seyriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Tek aşı işe yarıyor mu? İkinci doz aşıyı vurulmazsak ne olur? Bilim Kurulundan Tek Aşı Uyarısı. İşte haberimizin detayları…

Bilim Kurulundan Tek Aşı Uyarısı

Ülkemizde güç geçtikte vaka sayıları korkunç rakamlara doğru ilerliyor. Vaka sayıları ilerledikçe de ülkemizdeki aşılama sürecinin önemi artıyor. Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alper Şener bugün aşılama çalışmaları konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Öncelikle insanlarımızın birinci dozu vurulduktan sonra ikinci dozu ihmal ettiğini söyleyen Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alper Şener tek aşının neredeyse hiçbir işe yaramadığını söyledi. Tek aşı vurulan bireylerin 1000 birime kadar daha fazla virüs taşıdığını belirtti.

Hangi Aşı Olursa Olsun Tek Dozu Fayda Sağlamaz

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alper Şener yaptığı açıklamada ”hangi aşıyı vurulursanız vurulun eğer ikinci dozu vurulmazsanız tek aşı eşittir hiç” ifadelerini kullandı. Hangi aşı olursa olsun tek bir aşı maalesef fayda sağlamıyor.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi on 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs on 2022 LGS Zor mu Olacak?