Pazar, Mayıs 26, 2024
Ana SayfaYaşamBir İnsan Kendini Neden Gıdıklayamaz?

Bir İnsan Kendini Neden Gıdıklayamaz?

Bir insan kendini neden gıdıklayamaz? Hepimiz bu konuyu merak etmişizdir. Biri bizi gıdıklayabiliyor fakat biz kendimizi gıdıklayamıyoruz? Sizce bu durumun sebebi tam olarak ne? Neden bir başkası bizi gıdıklayabiliyor da biz kendimizi gıdıklayamıyoruz? İşte yazımızın detayları…

Bir İnsan Kendini Neden Gıdıklayamaz?

Bir İnsan Kendini Neden Gıdıklayamaz? Gıdıklamak veya gıdıklanmak bir çok insanın hoşuna giden bir hareket. Bir başkası bizi gıdıkladığını zaman kahkahalar atarken biz kendimizi gıdıkladığımız zaman neredeyse hiçbir şey hissetmiyoruz. Sizce bunun sebebi tam olarak nedir?

Bir İnsan Kendini Neden Gıdıklayamaz?

Gıdıklamak veya gıdıklanmak aslında bizim istemsiz olarak yaptığımız bir reflekstir. Basit bir şekilde anlatacak olursak, bu refleksin oluşabilmesi başka birinin temasına ihtiyacımız vardır ve en önemlisi haberimiz olmadan yapılan bir temasta gıdıklanırız ve gülmeye başlarız. Gıdıklanmamız için gereken şey tam olarak budur.

Fakat biz kendimizi gıdıkladığımız zaman başka bir kişini teması olmadığı için ve biz bunun farkında olarak yaptığımız için aynı hisler oluşmaz ve gıdıklanamayız. Yani gıdıklanmamız için mutlaka başka bir kişinin teması gerekmektedir. Bizim kendi kendimize dokunarak ve en önemli haberimizin olduğu bir hareketten gıdıklanamayız.

Sizlerin de bu sorular gibi farklı konularda sorularınız var ise yorum kısmında belirterek bizlere iletebilirsiniz. Bizler Eğitim Baykuşu editörleri olarak merak ettiğiniz konuları araştırıp cevaplarını sizlerle paylaşacağız.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022