DGS Ek Tercihlerde Kaç Tercih Hakkı Bulunuyor?

DGS Ek Tercihlerde Kaç Tercih Hakkı Bulunuyor? Ek tercih ile normal tercih arasında fark var mıdır? Ek tercih yapacaklar olanlar kaç tane tercih yapabilir? DGS Ek tercih başvuru ücreti nereye yatırılıyor? İşte haberimizin detayları…

DGS Ek Tercihlerde Kaç Tercih Hakkı Bulunuyor?

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek tercih günleri için henüz bir tarih verilmese de yakın bir zamanda ek tercihler başlayacak. DGS ek tercih günleri yaklaşırken normal tercih ile yerleşemeyen öğrenciler 2.tercihleri yani ek tercihleri bekliyorlar. Ek tercih yapacak olan adaylar kaç tane ek tercih hakkı olduklarını bilmeyebiliyor.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Dikey Geçiş Sınavı (DGS)  için 30 tercih hakkı veriyor. Verdiği bu 30 tercih hakkı ek tercihler içinde geçerli. Yani ek tercih yapacak olan adayların 30 tercih hakkı olacak.

DGS Ek Tercih Başvuru Ücreti Nereye Yatırılıyor?

DGS ek tercih ücretinin yatırmak için herhangi bir bankamatiğe gitmeden evinizden yapabilirsiniz. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) ek tercih ücretlerini ÖSYM (ÖDEME) yerinden herhangi bir kredi ve banka kartı ile kolay ve güvenilir bir şekilde yatırabilirsiniz.

2021 DGS Ek Tercih Ücreti Ne Kadar?

DGS ek tercih ücreti geçen sene 20 TL olarak belirlenmişti. Bu sene 2021 Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) ek tercihleri için ise belirlenen ücret 25 TL. Ek tercih yapmak isteyen adaylar ek tercih ücreti olan 25 TL’yi yatırmak zorundadır. Ek tercih ücretini yatırmayan öğrencinin tercihleri işleme alınmayacaktır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!