Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaEğitimLGS 2022 Ne Zaman Yapılacak?

LGS 2022 Ne Zaman Yapılacak?

Liseye Geçiş Sınavı (LGS) Haziran ayında yapılacak. Peki 8. sınıflar için önemli olan bu sınav ne zaman yapılacak? 2022 Liseye Geçiş Sınavı’na kaç gün kaldı? Liseye Geçiş Sınavı’na nasıl çalışabilirim? LGS 2022 ne zaman yapılacak? Liseye Geçiş Sınavı ne zaman? İşte haberimizin detayları…

LGS 2022 Ne Zaman Yapılacak?

LGS 2022 Ne Zaman Yapılacak? 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılının 2. dönemi devam ederken, 8. sınıf öğrencileri Liseye Geçiş Sınavı’na kaç gün kaldığını merak etmeye başladı. 8. sınıf öğrencileri için büyük önem taşıyan Liseye Geçiş Sınavı (LGS) 5 Haziran 2022 tarihinde yapılacak.

Bugün 13 Şubat olduğunu düşünürsek, 111 gün kaldı. Liseye Geçiş Sınavı (LGS) 111 gün sonra yapılacak. Peki Liseye Geçiş Sınavı’na hazır mısınız? LGS’ye nasıl çalışmalısınız? Sınava nasıl çalışılmalı?

LGS 2022 Ne Zaman Yapılacak? Sınava Kaç Ay Çalışmalıyım? Malcom Gladwell’e göre başarının sırrı 10 bin saat bir konuda sıkı çalışmaktır. Bir konuda uzmanlaşabilmenin temeli o konu üstünde 10 bin saat yani 416 gün – ki günde  24 saat- çalışmanız gerekir.

Ya da başka bir formül bir işi alışkanlık haline getirmek için 21 gün düzenli olarak yapmak. Bu sayıları, günleri, yılları bir kenara bırakalım.

LGS 2022 Ne Zaman Yapılacak? Bir öğrenci önünde bir plan program olsun ister ama öyle sihirli bir plan ya da program yoktur. Yani bir bilim insanı çıkıp günde 5 saatten 9 ay çalışmak yeter dese 1,5 milyon insanın girdiği sınavda  bütün öğrenciler  aynı üniversiteye mi gidecekler ?  Zaman herkese göre göreceli bir kavram, anlama, öğrenme herkese göre farklı oluşur. 30 kişilik sınıfta öğretmenin sesi, sözü anlattığı konu herkese aynıdır. Ama sınavda  herkes 100 tam puan almaz.

LGS 2022 Ne Zaman Yapılacak? Gideceği limanı bilmeyen gemiye hiç bir rüzgar yardım etmezmiş. İstediği bölümü  kafaya koymuş bir öğrenci o bölüm için oturur o konuyu o soruyu anlayıncaya kadar ders çalışır.  Saat, zaman, süre önemli olmaz.  Sınav aklına düştüğü anda daha doğrusu sınavı kazanmalıyım, dediği anda sınava oturup çalıştığında ve kazanacağı sınav dizilerden, oyunlardan, arkadaşlardan daha önemli olduğunda sınav kazanılır eğer sınavın önüne başka akıl çelen şeyler geçiyorsa ister 3 yıl ister 3 ay yeterli olmaz. Sınavı kazanmak için elbette belirli bir süre çalışmak lazım sınavdan bir gece önce sabahlamak o sınavı sana kazandırmaz ” ben matematik sınavına son gün çalıştım ve geçtim “1. sen o sınava son gece çalışmadın öğretmenini mutlaka yarım kulakta olsa dinledin ister istemez yarım yamalakta  olsa verilen ödevleri yaptın 2. Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) yada Liseye Geçiş Sınavı (LGS) öyle 1 günde halledilecek  sınavlar değil.

LGS 2022 Ne Zaman Yapılacak? Maalesef elimizde şu kadar sürede kazanılır bu kadar süreden daha az sürede çalışırsan kazanamazsın diyeceğimiz bir formül yok, ama şöyle bir formül uydurabiliriz.

Motivasyon(istek)+Düzenli çalışma= Başarı.

2022 LGS’nin Ertelenme İhtimali Var mı?

Omicron’un ülkemizde görülmesiyle birlikte kapanmaların ve uzaktan eğitimin tekrar gelip gelmeyeceği merak konusu oldu. Aynı zamanda sınavların ertelenme ihtimalinin olup olmadığı da sorulmaya başlandı. Henüz bu konuyla ilgili bir açıklama olmamakla birlikte Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) sınavları erteleme gibi bir şey yapacağını düşünmüyoruz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022