Cuma, Nisan 12, 2024
Ana SayfaEğitimLGS Saat Kaçta Başlıyor, Kaçta Bitiyor?

LGS Saat Kaçta Başlıyor, Kaçta Bitiyor?

LGS saat kaçta başlıyor, kaçta bitiyor? 8. sınıflar için Liseye Geçiş Sınavı (LGS) geldi çattı. 8. sınıf öğrencileri için önemli olan LGS yarın sat kaçta başlayacak, kaçta bitecek? LGS Sözel kısmı için kaç dakika süre verilecek? LGS sayısal kısmı için kaç dakika süre verilecek? İşte haberimizin detayları…

LGS Saat Kaçta Başlıyor, Kaçta Bitiyor?

LGS saat kaçta başlıyor, kaçta bitiyor? Milli Eğitim Bakanlığının düzenlendiği Liseye Geçiş Sınavı (LGS) yarın yani 5 Haziran 2022 tarihinde yapılacak. Milyonlarca öğrencinin çalışıp ve hayallerindeki liseye ulaşmalarına sadece 1 gün kaldı. 

5 Haziran 2022 tarihinde yapılacak olan sınava 1 gün kalmasıyla öğrenciler sınavın saat kaçta başlayacağını ve her bölüm için kaç dakika süre verecekleri 2 oturum arasında ne kadar mola vereceklerini merak etmeye başladı.

LGS Sözel Bölüm 09:30’da Başlayacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) her yıl olduğu gibi bu yılda Liseye Geçiş Sınavının sözel bölümünü saat 09:30’da başlatacak. Sözel bölümde, Türkçe, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Yabancı Dil dersleri için soruları çözecek. Sözel bölüm için toplamda 50 soru sorulacak ve 50 soru için Bakanlık 75 dakika süre verecek.

LGS Sayısal Bölüm 11:30’da Başlayacak

Sözel bölümün sona ermesinin arından Liseye Geçiş Sınavı (LGS) sayısal bölümü saat 11:30’da başlayacak. Sayılsak bölümde, Matematik ve Fen Bilimleri için sorular bulunacak. Milli Eğitim Bakanlığı sayısal bölüm için toplamda 40 soru soracak ve 40 soru için 80 dakika süre verilecek.

LGS’ye Giderken Yanınızda Götürmeniz Gereken Belgeler

Liseye Geçiş Sınavına girecek olan öğrencilerin sınava giderken yanlarında, T.C. kimlik kartlarını veya geçerlilik süresi devam eden pasaportunu, yabancı uyruklu öğrenciler için İçişleri Bakanlığı Göç idaresi Genel Müdürlüğü tarafından verilen resimli, mühürlü kimlik belgesi ile sınava alınacak.

2022 LGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığının akademik takvimine göre 5 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirilecek olan Liseye Geçiş Sınavı (LGS) sonuçları 30 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirilecek. Aynı zamanda 30 Haziran tarihinde merkezi sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarının kontenjanları belli olacak.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022