Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaEğitimMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk İstifa Etti

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk İstifa Etti

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakan Ziya Selçuk’un istifa ettiğine yönelik haberler çıkmıştı. Bu haberlerin doğruluğu tam olarak kesin değildi. Fakat bugün bu haberler kesinleşti. Peki yeni Milli Eğitim Bakanı kim oldu? Okullar yine de yüz yüze eğitime açılacak mı? Yeni Milli Eğitim Bakanı ne kadar verdi? İşte haberimizin detayları…

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk İstifa Etti

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un istifası bugün resmi gazetede yayınlandı ve yerine kimin atandığı belli oldu. Ziya Selçuk’tan boşalan koltuğa Prof. Dr. Mahmut Özer getirildi. Yeni Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer eski bakan yardımcıydı ve aynı zamanda eskiden Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) başkanlığı yapmış birisi.

Yeni Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer görevi aldıktan sonrada ilk yaptığı açıklamalar yüz yüze eğitim üzerineydi. Ülkemizde Kovid-19 vaka sayılarının artışı ve belirsizliği konusunda açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer okulların mutlaka açılmasının gerektiğini söyledi.

Okulların Eylül Ayında Açılabilmesi İçin Gerekli Çalışmalar Yapılacak

Yeni Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer okulların yüz yüze eğitim ile Eylül ayında başlaması için gerekli bütün çalışmaların ve hazırlıkların yapılacağını söyledi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022