Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaEğitimUzaktan Eğitim Geri mi Geliyor?

Uzaktan Eğitim Geri mi Geliyor?

Günlerdir özellikle üniversiteler için uzaktan eğitimin geri dönüleceği konuşuluyor. İstanbul’da bazı üniversiteler uzaktan eğitime geçti bile. Peki ülkemizde bütün üniversiteler uzaktan eğitime geçecek mi? Uzaktan eğitim tekrardan geri mi dönüyor? İşte haberimizin detayları…

Uzaktan Eğitim Geri mi Geliyor?

Omicron Varyantı sonrası özellikle İstanbul’da vaka sayılarında büyük bir artış oldu ve son zamanlardaki günlük vaka sayı oranı oldukça yükseldi. Vaka sayılarında artık sonrası özellikle üniversite öğrencilerin bir çoğu imzalı kampanyalar başlatarak veya rektörlüğe yazılar vererek yüz yüze olan eğitimlerinin tekrardan uzaktan eğitime dönmesi gerektiğine dair açıklamalarını yaptı.

İstanbul’da bazı üniversiteler yaptığı açıklamalarla uzaktan eğitime geçtiklerini açıklamıştı. Peş peşe gelen uzaktan eğitime haberleri sonrası ülkedeki bütün üniversite öğrencileri ‘Acaba uzaktan eğitim geri mi dönüyor?’ sorusunu sormaya başladı.

Bu Konu İle İlgili Henüz Bir Açıklama Yok

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) henüz yüz yüze veya uzaktan eğitim ile ilgili bir açıklama yapmadı. Bununla birlikte YÖK zamanında yaptığı açıklamada bir üniversitenin uzaktan eğitim mi yoksa yüz yüze eğitim mi yapacağını o üniversitenin bulunduğu şehirdeki vaka sayılarına göre rektörlükte alınacak kararla alınmasını söylemişti. Yakın zamanda üniversitelerin yüz yüze eğitim ile ilgili önemli yerlerden açıklama gelmesini bekliyoruz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022