Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaEğitimHangi Üniversiteler 2. Dönem Uzaktan Eğitime Geçecek?

Hangi Üniversiteler 2. Dönem Uzaktan Eğitime Geçecek?

2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılının ilk döneminin sonuna gelinirken bazı üniversiteler uzaktan eğitim kararı almaya başladı. Peki üniversitelerde bahar dönemi (2.dönem) uzaktan eğitimle mi olacak? Üniversiteler bahar döneminde uzaktan (online) eğitime mi geçecek? İşte haberimizin detayları…

Hangi Üniversiteler 2. Dönem Uzaktan Eğitime Geçecek?

Hangi Üniversiteler 2. Dönem Uzaktan Eğitime Geçecek? Üniversitelerde final haftaları yaklaşırken öğrenciler bahar döneminin online mi yoksa yüz yüze mi olacağını merak etmeye başladı. Üniversiteler ilk Covid-19 vakası ülkemizde çıktıktan bir hafta sonra yüz yüze eğitimden uzaktan eğitime geçmişti. O zamandan bu zamana 1 buçuk yıl gibi süre geçti. Üniversiteler 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılına yüz yüze olarak başladı ve 1 buçuk yıllık kapanma sona erdi.

Üniversitelerde 10 binlerce öğrenci kapasitelerine sahip oldukları için tabi ki orada Covid-19 vakası çıkma ihtimali daha yüksek. Her ne kadar Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üniversitelerde önlemler alsa da (Bunların başında 2 doz aşı ve aşı kartı önlemleri var) vaka sayıları çıkıyor. Vaka sayılarının her gün arttığı bu dönemlerde ise üniversite öğrencileri uzaktan eğitime geçilebilir mi bunu soruyor.

Artan Vaka Sayıları Sonrası Açıklama Gelmedi

Hangi Üniversiteler 2. Dönem Uzaktan Eğitime Geçecek? Omicron Varyantının tüm dünya ile birlikte ülkemizde de görülmeye başlanması okullardaki yüz yüze eğitimi nasıl etkileyeceğini gündeme getirdi. Vaka sayılarının hızla artması eğitimde riski artırıyor. Özellikle üniversiteler için çok daha büyük riskler teşkil ediyor. Üniversiteler 2. dönemin uzaktan eğitim ile olup olmayacağı konusunda açıklamada bulunmadı. Bazı üniversiteler bugünden itibaren 1. dönemin sonuna kadar uzaktan eğitim kararı aldı. Online eğitime geçen üniversiteleri öğrenmek istiyorsanız linkimizden yazımıza ulaşabilirsiniz.

Hangi Üniversiteler 2. Dönem Uzaktan Eğitime Geçecek? Bazı üniversiteler finaller için uzaktan eğitim kararı almış olsa da bahar dönemi için henüz bir açıklama gelmedi. Fakat artan vaka sayılarına baktığımız zaman bahar döneminde üniversitelerin uzaktan eğitime geçmesi muhtemel gözüküyor.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022