Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaEğitimDepresyondan Kurtulmak İçin Ne Yapmalıyız?

Depresyondan Kurtulmak İçin Ne Yapmalıyız?

Bu hayatta hepimizin depresyona girdiğimiz veya kötü hissettiğimiz zamanlar olabiliyor. Peki bu kötü zamanlardan daha hızlı çıkabilmek için neler yapabiliriz, neler yapmalıyız?

Depresyondan Kurtulmak İçin Ne Yapmalıyız?

Sadece hareket etmek için bile olsa yataktan çık.

Bu cümleyi günde bir kez okuyun: ”her zaman böyle olmayacak.” Bu, listedeki en önemli maddelerden biridir. Depresyon yalan söyler, her zaman böyle hissettiğinizi ve hissedeceğinizi söyler. Depresyonunuzdan daha fazlasınız ve o günlere geri döneceksiniz.

Vücudunu birazcık olsa bile hareket ettir. Görevlerinizi küçük parçalara ayırarak yapın. İnsanlardan uzak kalma ihtiyacı hissetseniz bile uzun süre yalnız kalmaktan kaçının.

Sevdiklerinizle nasıl hissettiğinizle ilgili iletişimde bulunun. Stresli durumlardan uzaklaşın ve acil olmayan işlerinizi iptal edin.

Gerekirse ağlamanıza izin verin. Düşüncelerinizi bir günlüğe yazın. Özbakım, şefkat ve affetme pratiği yapın. Mümkünse, olumlu dikkat dağıtıcı şeyler bulun.

Zihinsel durumunuzu etkiliyorsa sosyal medyaya ara verin. Sadece nefes al(evet, gerçekten nefes al). Biraz güneş ışığı alın. Bir kitap okuyarak kendinizi başka bir dünyaya bırakın (zor ama deneyin)

TV’de veya internette komik bir şey izleyin. Başkasının gününü biraz daha iyi yap. Kendinize küçük olumlu notlar yazın ve onları göreceğiniz yerde bırakın. Depresyonunuz için zarar verebilecek maddeleri kesin.

Kaynak = instagram @pozitifalinti

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022