Cuma, Eylül 22, 2023
Ana SayfaEğitimDestekleme Kurslarından Hangi Sınıflar Yararlanacak?

Destekleme Kurslarından Hangi Sınıflar Yararlanacak?

Destekleme Kurslarından Hangi Sınıflar Yararlanacak? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bugün Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) için önemli bir açıklama yaptı. Bakanlık yaptığı açıklamada Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına yeni sınıfların eklendiğini duyurdu. Destekleme Kurslarına hangi sınıflar eklendi? Destekleme kursları ne zaman başlıyor? İşte haberimizin detayları…

Destekleme Kurslarından Hangi Sınıflar Yararlanacak?

Destekleme kursları Liseye Geçiş Sınavı (LGS) ve Yükseköğretim Kurumlar Sınavı’na (YKS) hazırlanan öğrenciler için büyük önem taşıyan bir uygulama. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bu kurslar ile öğrencileri sınavlara hazırlıyorlar. Burada öğrenciler sınavlara hazırlanırken sınava dair bütün konuları baştan ve detaylı bir şekilde öğrenebiliyor.

Destekleme Kurslarından Hangi Sınıflar Yararlanacak?

Destekleme kurslarına önem veren Bakanlık bu sene bu programa 2 sınıfı daha ekledi. Bakanlık yaptığı açıklamada her yıl yapılan Destekleme ve Yetiştirime Kurslarına (DYK) 8. ve 12. sınıfların yanına 7 ve 11. sınıflarında eklendiğini duyurdu. Ve 7 ve 11. sınıf öğrencilerinin ne zaman destekleme kurslarına katılacağına dair tarih verdi.

16 Ekim Günü 7. ve 11. Sınıflar Destekleme Kurslarına Başlıyor!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptığı açıklamada 16 Ekimde 7. ve 11. sınıflarına destekleme kurslarına başlayacaklarını söyledi. Destekleme kurslarının 7. ve 11. sınıf öğrencilerine de açılmasının çok doğru bir karar olduğunu düşünüyoruz. Bu şekilde öğrenciler hayatlarını etkileyecek olan sınavlara 1 yıl değil 2 yıl önceden çalışmaya başlayacak olacak ve daha hazır bir şekilde sınavlara girebilecek.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi on 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs on 2022 LGS Zor mu Olacak?