Perşembe, Eylül 21, 2023
Ana SayfaEğitimEk Tercihte Kaç Tercih Hakkı Var 2021

Ek Tercihte Kaç Tercih Hakkı Var 2021

Ek tercihte kaç terci hakkı var 2021. Ek tercih ile normal tercih arasında fark var mıdır? Ek tercih yapacaklar olanlar kaç tane tercih yapabilir? İşte haberimizin detayları…

Ek Tercihte Kaç Tercih Hakkı Var 2021

Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) ek tercih günleri için henüz bir tarih verilmese de yakın bir zamanda ek tercihler başlayacak. YKS ek tercih günleri yaklaşırken normal tercih ile yerleşemeyen öğrenciler 2.tercihleri yani ek tercihleri bekliyorlar. Ek tercih yapacak olan adaylar kaç tane ek tercih hakkı olduklarını bilmeyebiliyor.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS)  için 24 tercih hakkı veriyor. Verdiği bu 24 tercih hakkı ek tercihler içinde geçerli. Yani ek tercih yapacak olan adayların 24 tercih hakkı olacak.

YKS Ek Tercih Başvuru Ücreti Nereye Yatırılıyor?

YKS ek tercih ücretinin yatırmak için herhangi bir bankamatiğe gitmeden evinizden yapabilirsiniz. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) ek tercih ücretlerini ÖSYM (ÖDEME) yerinden herhangi bir kredi ve banka kartı ile kolay ve güvenilir bir şekilde yatırabilirsiniz.

2021 YKS Ek Tercih Ücreti Ne Kadar?

YKS ek tercih ücreti geçen sene 20 TL olarak belirlenmişti. Bu sene 2021 Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) ek tercihleri için ise belirlenen ücret 25 TL. Ek tercih yapmak isteyen adaylar ek tercih ücreti olan 25 TL’yi yatırmak zorundadır. Ek tercih ücretini yatırmayan öğrencinin tercihleri işleme alınmayacaktır

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi on 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs on 2022 LGS Zor mu Olacak?