Pazar, Aralık 10, 2023
Ana SayfaYaşamİlaçlar Ağrıyan Yerimizi Nerden Biliyor?

İlaçlar Ağrıyan Yerimizi Nerden Biliyor?

İlaçlar Ağrıyan Yerimizi Nerden Biliyor? İlaçlar ağrıyan yerimizi nerden biliyor? Ağrı kesiciler ağrıyan yerimizi nerden biliyor? Başımız ağrıdığı zaman ağrı kesici içeriz. Kolumuz ağrısa ağrı kesici içeriz. Bacağımız ağrısa, veya herhangi bir yerimiz ağrısa. Hep aynı ilacı içmemize rağmen farklı yerimizde oluşan ağrı nasıl geçiyor? Ağrı kesiciler ağrıyan yerimizi nerden biliyorlar? Gelin sizlerle bugün bunu konuşalım…

İlaçlar Ağrıyan Yerimizi Nerden Biliyor?

İlaçlar Ağrıyan Yerimizi Nerden Biliyor? Hasta olduğumuz zaman veya bir yerimiz ağrıdığı zaman imdadımıza her zaman ilaçlar yetişir. Onlar bizi iyi eder  ve iyileştirir. Bazı ilaçların kullanıldığı bölgeler belli iken ağrı kesiciler için bu durum biraz farklı.

Ağrı dediğimiz şey, vücudumuzun her noktasında olabilecek bir şeydir ve çok genel bir kavramdır. Tam olarak ağrıyan yerin neresi olduğunu tahmin etmek zordur. Fakat ağrı kesiciler bu noktayı bulur ve iyileştirir. Peki bu nasıl oluyor? Ağrı kesiciler ağrıyan yeri nasıl bulup ağrımızı gideriyor?

İlaçlar Ağrıyan Yerimizi Nerden Biliyor?

Sizlere bunun cevabını bilimsel kelimelere girmede en basit şekilde anlatmak istiyoruz. Aslında bunun cevabı çok basit. Yediğimiz veya içtiğimiz her şey biliyoruz ki kanımıza karışıyor ve vücudumuzun her yerinde kan var. Yediğimiz içtiğimiz besinler biz tükettikten sonra kanımıza karışıyor ve bununla birlikte bütün vücudumuzu dolaşıyor. Kullanılmayan ve zararlı olan maddelerde bu dolaşımla birlikte dışarı atılıyor.

Aslında sorunun cevabını da vermiş olduk. İçtiğimiz ilaç sorasında hemen kana karışıyor ve karışan kanla birlikte bütün vücudumuzu dolaşmış oluyor. Bütün bu vücudumuzu dolaşırken tabi ağrıyan yere de gelmiş oluyor. Ağrıyan yerdeki hücrelerle tepkimeye girerek bizim ağrıyı hissetmemizi sağlıyor. İşte bu sorunun en basit cevabı budur.

İlaç içiyoruz, içtiğimiz ilaç kanımıza karışıyor ve dolaşan kanla birlikte ağrıyan yer bulunup iyileştiriliyor.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi on 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs on 2022 LGS Zor mu Olacak?