Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaTeknolojiIntel Yeni Ekran Kartı ARC'yi Duyurdu

Intel Yeni Ekran Kartı ARC’yi Duyurdu

Intel Yeni Ekran Kartı ARC’yi Duyurdu. Piyasadaki en güçlü ekran kartları olan NVIDIA VE AMD Ekran Kartlarına rakip olmayı hedefleyen Intel yeni ekran kartı olan ARC Serisi ekran kartlarını tanıttı. Peki bu ekran kartları ne kadar güçlü ve hangi teknolojiye sahip olacak? Ne zaman satışları başlayacak? Fiyatları nasıl olacak? İşte haberimizin detayları…

Intel Yeni Ekran Kartı ARC’yi Duyurdu

Intel Yeni Ekran Kartı ARC’yi Duyurdu. Intel’in işlemci konusundaki performansı tartışmaya kapalı diyebiliriz. Piyasadaki en iyi işlemciler Intel ve AMD markalarına ait. Intel genel olarak dahili grafik kartları kullanırken şimdi ise ekran kartı piyasasına girmeyi planlıyor. Piyasada NVIDIA VE AMD Ekran Kartlarının bilmeyen yoktur. Şimdi ise onlara rakip olan Intel ARC ekran kartları geliyor. Ekran kartları 2022’de piyasaya sürülecek.

ARC yani ‘Alchemist” ismindeki ekran kartları yüksek performanslara sahip ekran kartları olacak. Ekran kartları sadece masaüstü bilgisayarlar için değil aynı zamanda dizüstü bilgisayarlar içinde tasarlanacak ve kullanılacak.

Ekran kartı için detaylı bilgi vermek şimdilik zor fakat, Intel bugün Twitter üzerinden paylaştığı video ile piyasaya süreceği ekran kartıyla oynana bazı oyunların performanslarını gösterdi. PUBG gibide oyunların bulunduğu videoda ekran kartının performansının oldukça iyi olduğu gözüküyor.

Teknolojisinden bahsedecek olacaksak eğer yapay zeka destekli bir ekran kartı çıkacağı şüphesiz. Bunun sebebi ise rakiplerinin özelliklede NVIDIA’ nın bu konudaki olağanüstü teknolojileri. AMD her ne kadar yeni yeni yapay zeka kullanmaya başlasa da o da bir yıl içinde NVIDIA gibi eşit olacaktır. Bu yüzden Intel ARC ekran kartlarında rakip olması için böyle bir teknolojiye sahip olması şart.

Burada Belirleyici Olacak Olan Fiyat!

Teknolojisi, performansı her şeyi güzel ama bence en ayırt edici olacak olan fiyatı olacak. NVIDIA ve AMD ekran kartlarının performansı ortada. Bunlara göre de bir fiyatlandırmaları var. Intel Arc ekran kartlarıyla ön planda olacaksa eğer performans değil fiyatıyla önde olmasını isteriz. Intelin işlemci konularındaki tutumunu biliyoruz. Bakalım aynı konu ekran kartları içinde olacak mı merakla bekliyoruz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022