Cuma, Eylül 22, 2023
Ana SayfaTeknolojiElon Musk Tesla İnsansı Robotunu Tanıttı

Elon Musk Tesla İnsansı Robotunu Tanıttı

Elon Musk bugün yaptığı sunumda, Tesla Şirketi olarak insansı robot yapacaklarını ve portatif robotu tanıttı, neler yapabileceğini anlattı. İşte Tesla’nın insansı robotu.

Elon Musk Tesla İnsansı Robotunu Tanıttı

Tesla şirketi şuan Dünya’da elektrikli araba üretimi ve teknolojisi konusunda 1 numara diyebiliriz. Bugün Elon Musk yaptığı sunumda Tesla arabaları için yeni bir yapay zeka ürettiklerinin buna da Dojo adını verdiklerini duyurdu. Araba için üretilen yapay zekanın insansı robotlar içinde kullanabileceğinin altını çizdi.

Dojo adını verdikleri yapay zeka teknolojisinin insansı robotlarda da kullanılacağını söyleyen Elon Musk, Tesla ismindeki robotunda özelliklerini söyledi. Bu robot 172 cm boyunda ve 56kg ağırlığında olacak. Uzaktan gerçek insana benzeyen Tesla robotu en fazla 8km hızına ulaşabilecek. Tesla Bot basit ve kendini tekrar eden görevler yapabilecek.

Elon Musk Tesla İnsansı Robotunu Tanıttı

Günlük Hayatta İnsanlara Yardımcı Olmak Amacıyla Üretilecek

Tesla Bot günlük rutin işlerde insanlara yardımcı olabilmek için üretilecek. Aynı zamanda Elon Musk yaptığı açıklamada bu robotların asla bir tehdit oluşturmayacağını, bizler kadar güçlü ve hızlı olmayacağının altını çizdi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi on 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs on 2022 LGS Zor mu Olacak?